ФОТОДОМ ШОСТКА
 
 
Топ-новость:

З бюджету Шостки поцупили 1,1 млн гривень


При цьому бюджетними установами та фізичними особами недоотримано майже 330 тисяч гривень. Порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 895 тисяч гривень.

Приміром, втрати обласного бюджету в сумі понад 204 тисячі гривень допущено внаслідок не врахування наданих міською радою пільг двом суб’єктам господарювання та зарахування до міського бюджету плати за землю, що належить до міського бюджету.

Внаслідок не нарахування та неперерахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату орендної плати Шосткинською філією «Харківенергоремонт» міським бюджетом втрачено понад 82 тисячі гривень доходів.

Поспішили з списанням дебіторської заборгованості у міському відділі культури, де здійснили в серпні 2006 року оплату казенному підприємству МОУ «Шепетівський ремонтний завод», взагалі не отримавши матеріальні цінності на час ревізії.

Допустилися у міських установах і недоплати фізичним особам майже 17 тисяч гривень, не зробивши вчасно індексацію. А управління освіти та відділ культури вчасно непрарахувавши орендну плату, збіднили міський бюджет на 2.5 тисячі гривень.

Не все в ладу із фінансовими законами у бухгалтерських працівників Шосткинської центральної районної лікарні. Адже вони витратили понад 7 тисяч гривень не за бюджетними призначеннями. У січні 2007 року без планування в кошторисі за рахунок поточних видатків лікарня оплатила приховану в обліку кредиторську заборгованість за енергоносії в сумі понад 22 тисячі гривень. А в управлінні житлово – комунального господарства Шосткинської міської ради переплутали джерела видатків і кошти в сумі майже 70 тисяч гривень, виділені з міського бюджету на капітальний ремонт житлового фонду місцевих органів влади, використали на ремонт нежитлового приміщення та кооперативних будинків

Про те, що у Шостці не вміють берегти й економно використовувати кошти було наведено вже не один приклад. Та й висновок ревізорів був невтішним: у бюджеті коштів катастрофічно не вистачає. Відтак не всі захищені статті фінансуються необхідним чином. Саме через таку бідність, думається, трапилося порушення, коли коштами на видатки поточного року Шосткинська дитяча лікарня оплатила невідображену по бухгалтерському обліку кредиторську заборгованість за грудень 2005 та 2006 років за енергоносії без відповідних бюджетних асигнувань. Тобто викручувалися з боргів як могли, аби лише не бути винними. А те що, це якимось чином суперечить фінансовим канонам, питання друге.

До речі, такого «плутанина» з кодами економічної класифікації видатків у Шостці допускалися не раз. І тоді, коли придбали в управлінні освіти ліцензійне програмне забезпечення, використавши не за цільовим призначенням понад 25 тисяч гривень. І тоді, коли за рахунок коштів з міського бюджету на фінансування «Програми підтримки комунальних місцевих засобів масової інформації на 2005 – 2007 роки» здійснили виплату заробітної плати працівникам комунального підприємства «Телерадіокомпанія « Акцент», хоча програмою це не передбачалося.

Як виявилося, під час контрольних заходів, елементарна професійна пильність могла б зекономити для міського бюджету чималенькі кошти. Як от Шостинський міськрайвідділ УМВС уклав договори з відділом культури, центральною райлікарнею та управлінням освіти на оплату забезпечення їм громадського порядку, хоча представники правоохоронного органу мали робити це безплатно, бо такі послуги є основними обов’язками міліції.

До того ж чи ці послуги взагалі наддавалися сумнівно, бо відсутні будь – які підтверджуючі документи. А поки суть та діло - понад 100 тисяч гривень з бюджету наказали довго жити.

Не бажання притримуватися фінансових законів призводить до того, що знову ж таки дарма витрачаються бюджетні кошти. Так, у Шостці допущено зайву виплату заборгованості з надбавок за вислугу років та допомог при наданні щорічної відпустки за 1997 – 2002 роки працівникам управління освіти виконкому, відділу культури, училища № 19. Також у центральній районній лікарні незаконно віддали понад 100 тисяч гривень. Це і надбавки та премії заступникам головлікаря без рішення міської ради, виплата зарплати за рахунок загального фонду бухгалтер , що веде платні послуги, зовнішнім сумісникам, котрим заплатили взагалі за невідпрацьований час.

Оплачено бюджетними коштами й завищену вартість виконаних будівельних і ремонтних робіт УЖКГ в сумі понад 20 тисяч гривень. .

Порушень багато і різних. Але всі вони є тим гальмом, що не дає найбільш раціонально використовувати бюджетні кошти та поповнювати міську касу.

У бюджеті району вистачає мінусів


При здійсненні контрольних заходів поточного рахунку Шосткинського районного бюджет теж виявлено ряд порушень фінансово – бюджетної дисципліни. Всупереч Бюджетному Кодексу України Шосткинську районну раду визнано головним розпорядником коштів районного бюджету. Протягом періоду, що ревізувався, було здійснено видатки в загальній сумі близько 28 тисяч гривень.

Аналізуючи фінансовий стан вказаного бюджету, ревізори зробили висновки, що тут теж не завжди тримали курс на ефективне використання коштів: використовували гроші з різними порушеннями фінансового законодавства. І це відбувалося при наявній заборгованості по захищених статтях .

Де ж допускалися прорахунків фінансисти району у своїй роботі? Приміром, втрати Ковтунівського сільського бюджет в сумі понад 20 тисяч гривень стали можливим через безоплатне використання земельних ділянок сімома землекористувачами без оформлення відповідних договірних відносин. Аналогічно з цієї ж причини недорахувалися доходів у Вороніжській селищній раді (1,1 тисячі гривень) та Чупахівській сільській раді (1,8 тисячі гривень).

Бюджет – дуже чутливий організм до різних порушень. Як от Воронізький будинок – інтернат через реалізацію виробленої сільсьгосппродукції по заниженій вартості втратив понад 12 тисяч гривень доходу. А відділ освіти в порушення Бюджетного Кодексу України оплатив комунальні послуги не з того коду економічної класифікації. При цьому 2,5 тисячі гривень були використані не з призначенням. Те ж саме відбулося в Ображіївській загальноосвітній школі, коли заплатили за виготовлення проектної документації не з потрібного коду. Відтак близько 2 тисяч гривень використали не за цільовим призначенням. Зайву виплату заборгованості за вислугу років та допомог на оздоровлення при наданні щорічної відпустки за 1997 – 2002 роки здійснив відділ освіти ( 65,9 тисячі гривень) та відділ культури (1,8 тисяч гривень).

Переплата заробітної плати у Вороніжській та Чапліївській сільських радах, оплата за рахунок бюджетних коштів завищеного обсягу комунальних послуг Ковтунівською сільською радою та відділом культури, оплата завищеної вартості виконаних робіт у Вороніжському будинку - інтернаті – все це відчутні мінуси у бюджеті району.

Досить серйозною справою є тендерні відносини. І, зрозуміло, до них необхідно по – серйозному відноситися. На жаль, у Шосткинському районі не всюди і не досить старанно віднеслися до тендерних новацій. А відтак ревізори знайшли декілька порушень у цій царині. Так, протягом 2006 року ТОВ «Шосткинский міськмолокозавод № 49» поставляв Воронізькому будинку – інтернату рибу та рибні консерви за цінами вищими за тендерні (договірні), а відтак було сплачено надлишкову суму - понад 4 тисячі гривень. Без застосування тендерних процедур відділ освіти отримав від ТОВ «Сантехсервіс» ЛТД послуги з обслуговування котелень на суму понад 515 тисяч гривень. Ймовірно, ця сума була б дещо меншою, коли б керівництво відділу освіти вдалося до тендерних процедур?

Проблем з бюджетними коштами на теренах фінансової площини м. Шостки та Шосткинського району як от неефективне їх використання ревізори виявили чимало. Але, немає сумніву, обстановка тут має оздоровитися. Уже під час ревізії вжитими заходами було відшкодовано фінансові порушення, які призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів по м. Шостка на 20,2 відсотка, по Шосткинському району – понад 48 відсотків. Також, було усунуто левову частку так званих інших порушень.


11.11.2008 19:13

Источник: Сумська обласна державна адміністрація http://state-gov.sumy.ua/


МЫ в социальных сетях:
 


%custom closeLinks()